Dekoracje auta

Jak zrobić pudełko ślubne?

W tym artykule przedstawimy Wam parę prostych sposobów jak sami możecie stworzyć pudełko ślubne od podstaw. Wystarczy jedynie odrobina chęci i wolnego czasu ☺, a więc zaczynamy!
Co nam będzie na 100% potrzebne? Baza. Czyli samo pudełko.
Może to być kartonik, może to być już gotowe pudełko z otworem, lub też gotowe pudełko drewniane. Z tym ostatnim najczęściej można spotkać się z pudełkiem stworzonym na sklejce.

Zacznijmy od pudełek papierowych. Najważniejsza jest odpowiednia gramatura, nie może być ona mniejsza niż 450g. Pudełko musi być sztywne, dlatego tylko i wyłącznie powinniśmy szukać takich kartoników które spełniają owe wymagania. Spód powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć np. dodatkowo tekturką i zszyć go od wewnątrz pudełka do jego podstawy zszywaczem, lub przykleić klejem na gorąco. Dzięki temu unikniemy przykrej sytuacji np. otwarcia się spodu pudełka. W górnej części, jeżeli nie ma, to powinniśmy zrobić otwór. Możemy go wyciąć np. nożykiem do tapet, tylko przyłóżmy coś prostokątnego żeby otwór miał regularne kształty. Sam otwór powinien być na szerokość kopert, głębokość do 3cm.

Jeżeli mamy już nasze eko pudełko, to możemy pozostawić całość w takiej formie lub dalej zdobić. Jak?
Najprostszy sposób to doklejenie i odpowiednie docięcie białych kartek z grafikami które zostały wydrukowane na drukarce. Dokleić takie kartki możemy za pomocą kleju introligatorskiego.
I gotowe! Mamy nasze pudełko ☺ jest to najprostsza forma.
Jeżeli mamy taką możliwość na kartoniku możemy wykonać grawer za pomocą lasera, takie zwykłe pudełko będzie się prezentować wtedy 10/10.  Możemy również dokleić np. inicjały ze sklejki na pudełko. Oprócz inicjałów fajnie sprawdzą się ślubne motywy np. gołębie, róże, obrączki.  W obu przypadkach potrzebujemy użyć lasera do wycięcia w.w. propozycji.

Podobnie będzie w przypadku pudełka drewnianego. Tutaj również najlepiej sprawdzi się laser który pozwoli nam na ciekawe spersonalizowanie pudełka wg naszych potrzeb, grawer, lub cięcie.

Inne przykłady opierają się już na typowej technice decoupage. Pudełko możemy obłożyć serwetkami, potrzebujmy wtedy kleju typu Vikol. Przyda się lakier do decoupage, który naniesiemy pędzlem. Później wystarczy już tylko zdobić np. brokatem, perełkami, koronką, innymi dodatkami.

Stworzenie własnego pudełka na koperty nie jest czymś trudnym, a wszystko tak naprawdę zależy od naszych chęci oraz czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *