Bez kategorii

Jak samemu zrobić pudełko ślubne na koperty?

W tym artykule przedstawimy Wam parę prostych sposobów jak sami możecie stworzyć pudełko ślubne na koperty od podstaw. Wystarczy jedynie odrobina chęci i wolnego czasu ☺, a więc zaczynamy!
Co nam będzie na potrzebne? Zaczynimy od bazy, czyli samego pudełka.
Może to być kartonik, gotowe pudełko z otworem, lub też gotowe pudełko drewniane. Z tym ostatnim najczęściej można spotkać się z pudełkiem stworzonym na sklejce.

Zacznijmy od pudełek papierowych. Najważniejsza jest odpowiednia gramatura, nie może być ona mniejsza niż 450g. Pudełko musi być sztywne, dlatego tylko i wyłącznie powinniśmy szukać takich kartoników które spełniają owe wymagania, może być większe po butach. Spód powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć np. dodatkowo tekturką i zszyć go od wewnątrz pudełka do jego podstawy zszywaczem, lub przykleić klejem na gorąco. Dzięki temu unikniemy przykrej sytuacji np. otwarcia się spodu pudełka. W górnej części, jeżeli nie ma, to powinniśmy zrobić otwór. Możemy go wyciąć np. nożykiem do tapet, tylko przyłóżmy coś prostokątnego żeby otwór miał regularne kształty. Sam otwór powinien być na szerokość kopert, głębokość do 3cm.

Pudełko na koperty z kartoniku po butach, opasane organzą oraz taśmą do dżetów.

Jeżeli mamy już nasze eko pudełko ślubne na koperty, to możemy:
pozostawić całość w takiej formie, lub dalej zdobić. Jak?
Najprostszy sposób to doklejenie i odpowiednie docięcie białych kartek z grafikami które zostały wydrukowane na drukarce. Dokleić takie kartki możemy za pomocą kleju introligatorskiego. Klej introligatorski kupimy w każdym sklepie papierniczym, najbardziej popularny to magic.
I gotowe! Mamy nasze pudełko ☺ jest to najprostsza forma, ale i zarazem jedna z ciekawszych. Jeżeli wolimy być bardziej kreatywni możemy wykonać pudełko jak wyżej. Reszta dodatków zależy już tylko od nas np. wstążka satynowa która składa się w kokardę, sztuczny kwiatek: główka róży lub magnolii, tasiemka koronkowa oplatająca boki pudełka.

Pudełko ślubne DIY

Słyszeliście kiedyś o grawerze?

To nic innego jak wycięcie pewnej powłoki materiału. Jeżeli macie dostęp do lasera, lub firmy która się w tym specjalizuje, możecie pomyśleć o wygrawerowaniu Waszych imion, daty oraz znaków szczególnych, na pudełku. Możemy również dokleić np. inicjały ze sklejki na pudełko, wycinając je wcześniej na sklejce czy papierze. Oprócz inicjałów fajnie sprawdzą się ślubne motywy np. gołębie, róże, obrączki.  W obu przypadkach potrzebujemy użyć lasera do wycięcia w.w. propozycji.

Podobnie będzie w przypadku pudełka drewnianego. Tutaj również najlepiej sprawdzi się laser który pozwoli nam na ciekawe spersonalizowanie pudełka wg naszych potrzeb, grawer, lub cięcie.

Inne przykłady opierają się już na typowej technice decoupage.

Pudełko możemy obłożyć serwetkami, potrzebujmy wtedy kleju typu Vikol. Przyda się lakier do decoupage, który naniesiemy pędzlem i będzie on tworzyć transparentną powłokę. Później wystarczy już tylko zdobić np. brokatem, perełkami, koronką, innymi dodatkami.

Stworzenie własnego pudełka na koperty nie jest czymś trudnym, a wszystko tak naprawdę zależy od naszych chęci oraz czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.